Haber Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 18:09
 
ZÜLKÜF ARSLAN ''TÜRKİYEMİZİN AYDINLIK GENÇLERİNE GÜVENİYORUZ''
Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Av. Zülküf ARSLAN, Partisinin Kayseri Gençlik Kolları teşkilatı ile birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir basın açıklaması düzenledi.
GÜNDEM Haberi


Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Av. Zülküf ARSLAN, Partisinin Kayseri Gençlik Kolları teşkilatı ile birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir basın açıklaması düzenledi.

 

''TÜRKİYEMİZİN AYDINLIK GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ''

Arslan “Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'a ayak bastığı, gençlerimiz ve aziz milletimiz ile birlikte istiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı günün yıl dönümünde gür bir şekilde bir kez daha haykırıyoruz ki Cumhuriyetimiz gençlerimizin gayret ve başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır” diyen ARSLAN, Gelecek Partisi olarak kuruldukları günden bugüne her alanda olduğu gibi gençlik alanında da ülkemizin ve şehrimizin her kesiminde yaşanan problemleri ele aldıklarını ve dile getirdikleri her soruna çözüm önerilerinde bulunduklarını belirtti. ARSLAN, ayrıca “Güçlü ve müreffeh Türkiye idealini yaşatarak Cumhuriyetimizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan gençlerimizdir. Bugün en önemli önceliğimiz, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanması ve onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. Biz, Türkiyemizin aydınlık geleceği gençlerimize güveniyoruz ve onların yüzlerindeki ışığın sönmemesi, gözlerindeki pırıltının solmaması için çalışıyoruz.” dedi.

 

İktidarın gündeminin asla gençler ve ülke gençliği olmadığı bu günlerde, Gençlik Bayramı vesilesi ile dikkatleri biraz olsun gençliğin sorunlarına çekmek istediklerini belirten İl Başkanı ARSLAN ve Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Yunus KIRBOĞA, Ülkemizde maalesef genç işsizliğinin her geçen gün rekor kırdığına, gençlerin ne aldıkları eğitimden ne de yaşam şartlarından memnun olmadıklarına değindiler.

 

İş bulamamış, ekonomik özgürlüğünü kazanamamış gençlerimizin hayata atılamadığını ve aile kuramadığını belirten ARSLAN, açıklamasında şu hususlara da dikkat çekti:

“Geleceğe dair umudunu yitirmiş ve psikolojik sorunlarla boğuşan gençlerimizin sayısı gençlerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Gençlerde madde bağımlılığı oranlarında maalesef dünyada üst sıralara yükselmiş bulunuyoruz. İntihar vakaları -her ne kadar ana akım medyada yer almasa da- katlanarak artıyor ve maalesef intihar eden vatandaşlarımızın birçoğu henüz çok genç yaştalar. Şanslı sayabileceğimiz, iş bulabilmiş gençlerin -ki gençlerimizin yalnızca üçte biri istihdamda- birçoğu çalışma şartlarından, aldıkları ücretten memnun değil. Birçoğu eğitim aldığı alanın çok dışında alanlarda çalışmak zorunda kalıyor. Ülkemizde eğitim seviyesi ne düzeyde olursa olsun her kesimden azımsanamayacak sayıda genç başka ülkelere gitmek ve oralarda yaşamak için adeta can atıyor. Gençlerimiz bu sorunların yanında en çok da sorunların çözümüne dair hiçbir adım atılmadığını gördükleri için umutsuzluğa kapılıyor. Çok azını sayabildiğimiz bütün bu sorunların tamamı acilen çözülmesi gerekirken, iktidar bu konuları tamamen kulak arkası ediyor.”

 

Bugün bir muhalefet partisi olarak gençler için yorulmadan çalıştıklarını belirten Arslan, “Hiçbir vatandaşımız, hiçbir genç arkadaşımız umudunu yitirmesin. Çünkü Gelecek kadroları olarak bu ülkenin her sorununu satır satır çalışıyor ve inşallah her birine çözüm getirecek liyakate sahibiz. Hepimizin ortak hayalleri için çalışıyoruz ve çalışacağız. Yarın iktidar olduğumuzda da bugün dile getirdiğimiz sorunları çözmek için yılmadan yorulmadan çalışacağız” dedi.

 

Gelecek Partisi Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Yunus KIRBOĞA da Gelecek Partisi olarak gençlerin potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri, eşit fırsatlarla eğitim ve istihdamda yer alabilecekleri, iktisadi toplumsal hayata aktif, üretken bireyler olarak katılabilecekleri bir Türkiye hayal ettiklerini belirtti. “Bu minvalde, gençlerin akademik ve mesleki başarılarını etkileyen alan ve bölüm seçimi süreçlerinde eğitim ve rehberlik sisteminin eksiklerinin giderildiği, gençlerin kabiliyetlerine ve isteklerine uygun alan ve bölümlere yönlendirilebildiği bir Türkiye hayal ediyoruz.” dedi.

 

İl Başkanı ARSLAN, Gençlerin hem mutfağında hem icrasında olmak üzere sivil toplum faaliyetlerine yüksek düzeyde katılımlarının sağlandığı ve bu sayede sosyal alanda da bilgi ve becerilerinin gelişmesinin desteklendiği bir Türkiye için çalıştıklarını belirtti. Gençlik Kolları Başkanı Kırboğa da özellikle Yükseköğrenim kurumlarında olmak üzere gençlerin eğitim ve öğrenimlerinin yalnızca teorik değil, mezuniyet sonrası sosyal ve iktisadi hayata vakit kaybetmeden entegre olabilmelerini sağlayacak bir Türkiye hayal etiklerini vurguladı.

 

“Gençlerin kabiliyetlerinin bulunduğu, eğitim aldıkları, talep ettikleri alanlarda yüksek verimlilik gösterecekleri ve kendileri açısından da tatmin edici şekilde istihdamının sağlanması hem gençler hem ülke açısından hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle genç işsizliği ile etkin şekilde mücadele edilen ve gençlerin önündeki bu endişe verici engelin ortadan kalktığı bir Türkiye hayal ediyoruz. Genç girişimcilerin ticari hayata atılmalarının hem bürokratik hem de ekonomik açıdan kolaylaştırıldığı, gençlerin katma değer üretebileceği geniş ve verimli alanların açıldığı, yenilikçi fikirlere olanaklar sağlanan bir Türkiye hayal ediyoruz. Aile kurmak isteyen gençlerin desteklendiği, aile kurumunun hem fiziksel hem de sosyal açıdan sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi için mali ve sosyal destekler sağlanan bir Türkiye hayal ediyoruz. Değerlerimizin farkında olan ve bunlara sahip çıkan hem sosyokültürel hem de teknik açıdan kendini geliştirmiş, sorumluluk alabilen, yenilikçi, üretken enerjisini doğru yöne kanalize edebilen gençlerin yetiştiği bir Türkiye hayal ediyoruz.”

 

Aydınlık ve müreffeh bir geleceğe umutla bakabildiğimiz bir Türkiye hayali gerçekleştirmek üzere yola çıktıklarını belirten ARSLAN, Parti ve gençlik politikalarını bu yönde oluşturduklarını ve bugün bu sorunların çözülmesi, hayal ettiğimiz Türkiye’nin inşa edilmesi için gayret gösterdikleri gibi, yarın iktidar olduğumuzda da gençlerimizle beraber hayalimizdeki Türkiye için çalışacaklarını vurguladı.

Kaynak: (İYİLERTV) - İYİLERTV HABER Editör: Özcan TÜYSÜZ
 
Etiketler: ZÜLKÜF, ARSLAN, ''TÜRKİYEMİZİN, AYDINLIK, GENÇLERİNE, GÜVENİYORUZ'',
Haber Videosu
Yorumlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
84
89
8
6
26
40
2
Galatasaray
84
80
8
6
26
40
3
Fenerbahçe
82
72
8
7
25
40
4
Trabzonspor
71
50
7
14
19
40
5
Sivasspor
65
54
7
17
16
40
6
Hatayspor
61
62
13
10
17
40
7
Fatih Karagümrük
60
64
12
12
16
40
8
Alanyaspor
60
58
14
9
17
40
9
Gaziantep FK
58
59
12
13
15
40
10
Göztepe
51
59
15
12
13
40
11
Konyaspor
50
49
14
14
12
40
12
Çaykur Rizespor
48
53
16
12
12
40
13
Başakşehir FK
48
43
16
12
12
40
14
Kasımpaşa
46
47
18
10
12
40
15
Yeni Malatyaspor
45
49
15
15
10
40
16
Antalyaspor
44
41
14
17
9
40
17
Kayserispor
41
35
17
14
9
40
18
BB Erzurumspor
40
44
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
46
22
8
10
40
20
Gençlerbirliği
38
44
22
8
10
40
21
Denizlispor
28
38
24
10
6
40
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı